Přeskočit na obsah
Menu
NOVINKA: Vystřihovačky pro nejmenší (2+)

NOVINKA: Vystřihovačky pro nejmenší (2+)

Díky Vystřihovačkám pro nejmenší se i menší děti mohou zdokonalovat při práci v nůžkami. Nejdříve si procvičí stříhání rovných čar, později i vystřihování kruhů.

Zvířátka a kuchyně

Vystřihovací edice se skládá z dvojice pracovních sešitů – V říši zvířat a V naší kuchyni. Stačí vytrhnout list, vystřihnout obrázky podle naznačených čar a nalepit je na papír, případně poslouží jako papírová skládačka, se kterou si může dítě kdykoliv hrát. 

Postupně se zvyšující náročnost vystřihovaček

Náročnost objektů na vystřihnutí se metodicky postupně zvyšuje s ohledem na věk dítěte (2+). První strany patří vystřihování rovných čar (nácvik základního stříhání). Následuje kombinace rovných a jemně oblých linií i jednotlivých tvarů jako je čtverec a kruh. Díky tomu se dítě naučí otáčet papír i nůžky podle potřeby a zvládá koordinaci obou rukou. Tento systematický přístup mu pomůže si postupně osvojit schopnosti, které jsou potřebné pro bezpečné stříhání a rozvoj motoriky při stříhání složitějších objektů. Dodáme, že objekty na vystřihnutí mají různé rozměry, aby si děti co nejlépe procvičily prstíky, jemnou motoriku, přesnost a koncentraci. 

Benefity:

  • různá velikost objektů na vystřihnutí,
  • procvičování logického myšlení,
  • některé obrázky mohou posloužit jako papírová skládačka.

Takže žádné vymlouvání, trénujeme vystřihování! 🙂

Stříhání doporučujeme realizovat pod dohledem dospělé osoby. 

Zakoupit můžete na zde 💜