Přeskočit na obsah
Menu
Léto a voda trochu jinak - Yoopy.cz

Léto a voda trochu jinak

 

Koupaliště, jezera, moře – a vlastně voda jako taková – jsou neodmyslitelnou součástí letních prázdnin. Někde se nám podaří dostat děti k vodě, jindy musí přijít voda k dětem. V takových momentech rodiče sahají po vaně nebo gumových dětských bazénech, ve kterých drobečci rádi skotačí. A samozřejmě nesmí chybět hračky do vody. Ale jaké? 

Mnohé maminky zajisté potvrdí, že dětské bazény na dvoře nebo zahradě představují skvělý způsob, jak drobky seznámit s vodou – obzvlášť ty, kterých koupání ve všeobecnosti příliš nebaví nebo mají z vody dokonce strach. Skvělými pomocníky jsou různé hračky do vody, které koupání zpříjemní a ozvláštní. Oblíbené jsou knížky do vany s magickým efektem. Způsobí, že bílá místa na stránkách se po kontaktě s vodou zabarví a vytvoří nádherný pestrobarevný obrázek. A to neuvěřitelně fascinuje dětské očka.

     

O obrovskou porci zábavy se postarají také znovupoužitelné nálepky do vany (fungují také na pevné stěny bazénů). Stačí, když je dítě namočí do vody a následně přilepí na stranu vany. Tak může vytvářet vlastní příběhy o zvířátkách. Když se vám nakonec podaří vaše dítko dostat z vany do postýlky, stačí, když nálepky necháte uschnout a budou připravené na zítřejší koupel a nové příběhy. Jedná se o hračku, která děti rozhodně neomrzí po prvním hraní.

     

Zábava s vodou i na pevnině

Máte doma vodního mininadšence, který by nejraději proseděl v bazéně nebo vaně celé hodiny? Dopřejte mu zábavu s vodou i mimo bazén nebo vanu. Řešením jsou omalovánky, které využívají unikátní technologii malování vodou – a to bez jakýchkoliv barev. Stačí pero naplnit vodou z vodovodu a kreativní chvilky mohou začít. Nemluvě o tom, že si dítě zároveň trénuje jemnou motoriku i nácvik psaní. Rodiče potěší, že po uschnutí jsou omalovánky připravené na opětovné použití.

A co třeba prozkoumávat moře jako piráti nebo se ponořit do oceánu a poznávat podmořské zvířátka přímo u vás doma? Takový zážitek je možný i na pevnině a dětem ho zprostředkují znovupoužitelné 3D nálepky Pirátské dobrodružství, které je součástí balíčku Moře. Malí dobrodruhové se výborně zabaví, a to i bez reálné vody.

Na závěr se ještě vrátíme k hraní se v bazénu během horkých dní. Děti nezapomeňte pravidelně natírat opalovacím krémem. Na hlavách nesmí chybět čepička nebo klobouček. Ideální je umístit bazén ve stínu.

Jaké jsou další užitečné rady pro bezpečné koupání dětí?

  • děti by neměly skákat do vody, ale vstupovat postupně (děti by se měly, podobně jako dospělí, vyhýbat prudkému ochlazení organismu)
  • nikdy nenechávejte děti ve vodě bez dozoru dospělé osoby
  • zdůrazněte, že nemůžou pít vodu z bazénu 
  • dbejte na hygienu rukou
  • děti před vstupem ale po výstupu z bazénu osprchujte

Všechny výše zmíněné produkty můžete nyní zakoupit ve výhodných tématických balíčcích - Balíček zábavy do vany, Balíček moře nebo Balíček s dinosaury