Přeskočit na obsah
Menu
Maluj tečkami! - Yoopy.cz

Maluj tečkami!

Vydejte se na tečkované dobrodružství!

Přinášíme nový rozměr kreativního využití pro děti - malování tečkami. Jde o jakousi alternativu malování prsty, avšak s tím rozdílem, že dětské prstíky zůstanou čisté a suché. Naše novinka se skládá z trojice pracovních sešitů Maluj tečkami - Zvířátka, Na procházce, Vozidla (Dot painting - Animals, On a walk, Vehicles).


Jak pracovat se sešity?

Každý sešit (formát A4) se skládá z 20 listů. Na každém se nachází jeden obrázek tvořený přerušovanými čarami, který je z části nebo zcela vyplněn obrysovými kroužky - tečkami. Úkolem malých umělců je dokreslit obrázek spojením přerušovaných čar a následně ho vymalovat tečkami.


Perfektní výtvarnou pomůckou jsou naše Yoopy sticks - robustní pestrobarevné tyčinky (průměr 1,5 cm). Samozřejmě, při malování můžou malí umělci pracovat také s klasickými barvičkami, fixkami, voskovkami nebo jinými oblíbenými výtvarnými pomůckami. Dodáme, že samotná techniky vybarvování tečet je pouze a jen na miniumělcích. 


Výhody tečkování

Tečkování představuje jedinečný způsob kreativního využití, který si nevyžaduje speciální umělecké zručnosti - i přes to dítě vytvoří pěkné dílo (přičemž nemusí mít hodně zkušeností s malování nebo kreslením). Tečkování zároveň rozvíjí jemnou motoriku, koordinaci ruka-oko, koncentraci i grafomotoriku. Tečkování jako technika malování je skvělou volbou pro nejmenší, kteří si teprve osvojují úchop psacích pomůcek. Barevné tyčinky Yoopy stick se perfektně hodí do ručiček, děti je snadno uchopí do pěstičky a otiskují, a díky předpřipraveným motivům vytvoří pěkné obrázky s milými motivy zvířátek, dopravních prostředků či různých výjevů, které mohou potkat na procházce či cestou do školky.

Benefity:

  • sešity jsou jazykově neutrální, bez textu
  • vytrhávání stran ulehčuje perforace
  • rozvoj představivosti prostřednictvím úkolů na dokreslování
  • praktický formát na šířku

Bonusem sešitů Maluj tečkami - Zvířátka a Maluj tečkami - Na procházce je obrázkový slovník podporující rozvoj slovní zásoby i všeobecného přehledu (na každém listě se nacházejí čtyři obrázky, které nějakým způsobem souvisí s centrálním obrázkem. Dítě si tak rozšiřuje slovní zásobu. Některé obrázky si může dokonce vybarvit podle vlastní fantazie.)